Március 15.

.

Március 15-e, Magyarország nemzeti ünnepe. A jeles napok megünneplése kiemelt fontosságú óvodánk életében. Nincs ez másként az 1848-as forradalomra való emlékezés esetében sem. Ilyenkor alkalmunk nyílik a gyerekekkel a történelmi alakok, hősök és sorsfordító események soráról beszélgetni. A tények elsorolása helyett azonban érdemes a nemzeti érzést erősíteni az óvodásokban. A gyerekek ismerjék meg, idézzék fel nemzeti ünnepünk jelképeit, az ünnephez kapcsolódó neveket, eseményeket.

Idén a Makk Marci csoport készült fel az ünnepségre versekből, énekekből összeállított műsorral, amit az óvodában kis társaiknak adtak elő.

Majd a községi ünnepen a Ráckeresztúri Petőfi Sándor Általános Iskolában is bemutatták azt, nagy közönség előtt.

Nagyon ügyesek voltak és szépen szerepeltek.

Köszönjük a gyerekek és a felkészítő óvodapedagógusok áldozatos munkáját!

További képek