Hitvallásunk

„Mindig jusson idő...
NEVETNI, mert ez a lélek legszebb zenéje.
JÁTSZANI, mert ez az örök ifjúság titka.
SZERETETET ADNI, mert gyógyítja az embert,
azt is, aki adja és azt is, aki kapja.
EGY PILLANATNYI MOSOLYRA,
mert ez az arc legszebb ékszere.
ÉS NÉHÁNY KEDVES SZÓRA,
mert ezzel egymás számára könnyebbé tehetjük az életet.”

Óvodánk Ráckeresztúron található, mely egy fejér megyei község, Budapesttől közel 40 km-re található, az M7 és az M6-os jelzésű autópályák szomszédságában. A település lakossága 3600 fő körülire tehető.

A Ráckeresztúri Mosoly Óvoda a település egyik mellékutcájában, kertes házak környezetében helyezkedik el. Működését 1953-ban kezdte.
Címe: 2465 Ráckeresztúr Korniss utca 25. Jelenlegi fenntartója, működtetője Ráckeresztúr
Község Önkormányzata (2465 Ráckeresztúr Hősök tere 20.). Jogállása szerint részben önállóan működő költségvetési szerv, melyet a képviselőtestület előirányzatain belül vállalhat.

Többszöri bővítés és átalakítás során 1981-ben nyerte el mostani formáját.
 A törekvéseknek köszönhetően a fejlődés folyamatos, megtörtént a tetőcsere, amely napkollektorral ellátott, a padló- és kazáncsere, a nyílászárók korszerűsítése, tisztasági festés, a fűtés korszerűsítése, az épület szigetelése, a járda kibővítése.

Az épület nagy területen található, zöld övezetű udvar veszi körül, amely a gyermekek mozgásigényének kielégítését segíti. A sikeres pályázatoknak köszönhetően a játékeszközök folyamatosan bővülnek (fészekhinta, mászókák, csúszda).
Az udvaron kiskerteket alakítottunk ki, ahova növényeket (gyógy-, fűszer és dísznövényeket, epret, zöldségeket) ültettünk. Folyamatos a gyümölcsfák beszerzése és ültetése is.

Óvodánk 5 csoporttal működik, 125 férőhellyel rendelkezünk.

Csoportszobáink a törvényi elvárásoknak megfelelően felszereltek. Rendelkezünk egy mozgásfejlesztő és egy logopédia szobával is, amelyben sószoba lett kialakítva.

Személyi feltételeink is a törvényi előírásoknak megfelelnek, kollégáink mindannyian szakképzettek.
Tevékenységközpontú pedagógiai program szerint dolgozunk, fontos számunkra a környezetvédelem, a néphagyományok ápolása és az integrálás. Munkánkat gyógypedagógusok segítik.
Gáborné Kutasi Katalin